استراتژی‌های افزایش فروش برای فروشگاه‌های آنلاین

خانه استراتژی‌های افزایش فروش برای فروشگاه‌های آنلاین

استراتژی‌های افزایش فروش برای فروشگاه‌های آنلاین

24 آذر 1397

استراتژی‌های افزایش فروش برای فروشگاه‌های آنلاین

آیا به تازگی یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کرده‌اید و نمی‌دانید چگونه خیل مشتریان را به فروشگاه‌تان سرازیر کنید؟ زمینه فروش و محصولات شما دارای رقابت شدیدی در بازار است و شما به اندازه هزینه‌ای که کرده‌اید قادر به کسب درآمد نیستید؟ زمان زیادی از تاسیس فروشگاه‌تان گذشته و هنوز میزان فروش‌تان ناامیدکننده است؟ می‌خواهید فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید اما نگران بازدهی آن هستید؟ می‌خواهید از ۵۰ فروش در ماه به ۱۰۰ فروش در روز برسید؟ با مطالعه مقاله زیر، درباره تمام پرسش‌های فوق راهکارهای عملی مفیدی جهت افزایش فروش‌تان خواهید آموخت. با ما همراه باشید.

 

۱- برای شروع؛ چگونه یک آغاز طوفانی برای مارکتینگ‌مان داشته باشیم؟

اگر می‌خواهید کسب و کار تازه‌ای راه‌اندازی کنید و پس از تحقیق دریافته‌اید که یکی از راه‌های خوب کسب درآمد، راه‌اندازی فروشگاه آنلاین است و در دنیای وب فروشگاه‌های آنلاینی را مشاهده کرده‌اید که روزانه میلیون‌ها تومان درآمد دارند و خب طبیعتا شما هم وسوسه شده‌اید، باید قبل از شروع نکاتی را مدنظر قرار دهید.

حتما این نگرانی را دارید که آیا فروشگاه‌تان به موفقیت و کسب درآمد مورد توقع‌تان دست خواهد یافت یا نه. در این مرحله مهم‌تر از هر چیز باور و ایمان به کاری است که می‌خواهید انجام دهید. برای آن که به لحاظ مادی و معنوی، با انرژی و انگیزه فوق‌العاده و باوری عمیق کارتان را آغاز کنید سعی کنید به هدف‌تان جنبه‌ای متعالی نیز ببخشید. می‌توانید در کنار کسب ثروت، کارآفرینی و ایجاد شغل برای دیگران را نیز جزوی از هدف خود در نظر بگیرید. یا از همان ابتدا برنامه‌ریزی کنید که بخشی از درآمد خود را به امور خیریه اختصاص دهید. کارآفرینان بزرگ، همواره در اهداف خود جنبه‌هایی از حسن نیت اجتماعی را نیز لحاظ کرده‌اند و موفقیت آن‌ها موجب شادی افراد دیگری نیز شده است.

با انتخاب این هدف، اکنون شما آمادگی روحی برای آغاز کارتان را کسب کرده‌اید. حال باید به لحاظ مادی و فنی نیز مجهز شوید. بدیهی است اگر در ابتدای کار سرمایه‌ی زیادی برای سرمایه‌گذاری روی هدف‌تان در اختیار داشته باشید درصد موفقیت‌تان افزایش خواهد یافت. شما با سرمایه بیشتر، محصولات بیشتر، کارمندان افزون‌تر، امکان تبلیغات گسترده‌تر و منابع بیشتری در اختیار خواهید داشت و همه‌ی این‌ها نرخ موفقیت را افزایش خواهد داد.

اما اگر سرمایه‌ی زیادی در اختیار ندارید نگران نباشید. نمونه‌های بسیاری از کسب و کارها و استارت‌آپ‌ها وجود دارند که با سرمایه‌ی بسیار اندک و عجیبی آغاز شده‌اند و در مدت کوتاهی به قول معروف ترکانده‌اند. بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که اکنون در زمینه‌های کاری‌شان بازار را قبضه کرده‌اند سرمایه اولیه‌شان بسیار محدود بوده. آیا می‌دانید دیجیکالا با سرمایه‌ای حدود ۳۰ میلیون تومان توسط دو برابر آغاز به کار کرد؟

حال باید دید با این سرمایه‌ی اندک چگونه می‌توان یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرد؟

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با سرمایه اندک

بله درست است. این کار اکنون به مدد رشد فناوری و توسعه منابع موسوم به اپن سورس یا کدباز میسر شده است. در حال حاضر یکی از بهترین سیستم‌های راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین قدرتمند بدون نیاز به سرمایه هنگفت، وردپرس است. اکنون شما می‌توانید یک فروشگاه تمام عیار با تمام امکانات را توسط وردپرس بسازید. البته هنوز هم ساده‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر می‌توانید این کار را انجام دهید. در اینجا به شما بسته‌ای را معرفی می‌کنیم که به شما این امکان را می‌دهد که در ظرف دو ساعت یک فروشگاه آنلاین حرفه‌ای ایجاد کرده و آماده درج محصولات‌تان شوید.

اگر سرمایه اولیه‌تان بسیار اندک است و یا اصلا تمایل دارید که فروشگاه محصولات دانلودی راه‌اندازی نمایید که به سرمایه کمتری نیاز دارد می‌توانید این کار را با بسته ساخت فروشگاه دانلودی با نام تجاری بسته سبز انجام دهید. در این بسته تمام آنچه برای ساخت یک فروشگاه دانلودی نیاز دارید تعبیه شده و می‌توانید با نصب آن‌ها فروشگاه‌تان را راه‌اندازی کنید.

 

در صورت تمایل به داشتن فروشگاه اینترنتی ما آماده همکاری با شما هستیم.